Şüşütown Şüşütown

  • +90 (212) 578 79 80


Şüşütown


Şüşütown markası 20 Temmuz 2011'den beri şal tasarımları ile çıktığı serüvende ürün skalasını genişleterek hazırladığı koleksiyonlarla, klasiğe eğlence katmaya devam etmektedir. 


Şüheda Aydın'ı 2012'de Global Üniversiteli Girişimci Yarışması Sosyal Etki Kategori birincisi yapan Şüşütown, 2013'de de Ekonomi Ödülü'nü kazandı.  

2011 yılından beri İlkbahar/Yaz, Sonbahar/Kış koleksiyonlarının yanı sıra Mademoiselle adı altında her drapaj tekniğine bir tasarım hazırlayarak özel koleksiyon lansmanı yapmıştır. 
 
İFSM'de düzenlenen Şüşütown ile Moda Okulunda tasarımcı dersler verdi.

Marka bünyesinde düzenlenen Şüşütown Buluşmaları devam etmektedir. Şüşütown tasarımlarına www.susutown.com 'dan veya seçkin butiklerden ulaşabilirsiniz.

5 Ekim 1990 doğumlu tasarımcı ve girişimci Şüheda Aydın Pehlivan, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans bölümünü tamamlamıştır.

Moda tasarımı eğitimini Fransız okulu Esmod'da alan tasarımcı, ünlü drapaj ustası Nil's Christian'ın da öğrencisi olmuştur. Ayakkabı tasarımı, Sinema ve Tv için Kostüm Styling eğitimi sonrasında İstanbul Moda Akademisi'nde Moda Yönetimi eğitimi almıştır.

2008 yılından beri ortağı olduğu Şay Triko'da yarı zamanlı bulunan tasarımcı, Lc Waikiki'de Kadın Grubu Tasarım ve Satınalma departmanında staj yapmıştır.

2011 Temmuz ayından itibaren Şüşütown markasıyla (www.susutown.com) tasarımcılığa ve girişimciliğe devam etmektedir.

2011 Kasım ayında Global Üniversiteli Girişimcilik yarışması Sosyal Etki Kategori birincisi olan Şüheda Aydın Pehlivan, 2013 Ocak ayında Askon İş Adamları Derneği'nden Ekonomi Ödülü almıştır.
 
İstanbul Fikir Sanat Merkezi'nde düzenlenen Şüşütown ile Moda Okulu'nda dersler vermiştir.